MehdiSharifiAsl
PLC کنترل کننده نرم افزاری است که در قسمت ورودی ، اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ایی که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمان هایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان ارسال می کند . PLC مخف Programable logic contorerl به معنی برنامه کنترل منطقی می باشد که برنامه نوشته شده توسط کامپیوتر را از کامپیوتر به کنتاکتورها یا رله ها توسط مدار رابط یا اینترفیس انتقال میدهد و طبق برنامه ذکر شده دستگاهها را راه اندازی و کنترل می نمایید . از PLC می توان در انواع دستگاهها و كارخانه ها استفاده كرد و مثلاً برای اتوماسیون خطوط تولید كار خانه ها ، ایجاد فرآیند اتوماتیك و پیچیده در دستگاههای مختلف صنعتی و همچنین طراحی BMS می توان از PLC استفاده نمود . PLC ها مشخصه‌های فراوانی دارند ولی پركاربردترین آنها عبارتند از :
تعداد ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ ، تعداد تایمر، تعداد شمارنده ، تعداد رله های كمكی ، حجم حافظه قابل برنامه ریزی ، سرعت اجرای دستورات .
كارخانه های سازنده PLC برای آن ، نرم افزاری تهیه می كنند و پس از نصب نرم افزار روی كامپیوتر می توان برنامه دلخواه را نوشت و سپس آن برنامه را از كامپیوتر وارد PLC نمود .
عناوین خبری : ثبت نام کلاسهای برنامه نویسی شروع شد #
مجوز نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیکی

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

وزارت صنعت ، معدن و تجارت
مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

مجوز نشر دیجیتال بر خط
logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت متعلق به مهدی شریفی اصل می باشد .